1xbet giriş
GüncelŞirket haberleri

Şirket haberleri

-

- Advertisment -spot_img

AKMGY & CEOEM – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Mayıs’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
AKBNK – Banka tarafından daha önce kayıttan düşülmüş olarak takip edilen takipteki kredi alacak portföyünün 1,5 milyar TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmının toplam 180,7 milyon TL bedel karşılığında Birikim Varlık, Ortak Varlık, Met – Ay Varlık ve Denge Varlık’dan oluşan 4 firmaya satıldığı açıklandı.
AKSEN – Şirketin 2022 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

 

2022 Beklentiler

 

2021 Gerçekleşen

2022 Beklentiler

Değişim (%)

Net Satışlar (Mn TL)

13.887

24.154

73,93%

FAVÖK (Mn TL)

2.609

5.477

109,93%

Yatırım Harcamaları (Mn TL)

2.420

1.368

-43,47%

ARASE – Şirketin %100 bağlı ortaklığı  Aras Elektrik Perakende tarafından yıllık tüketimi 704 milyon kWh olan ticari müşterisi ile enerji satışına ilişkin ikili anlaşma imzalandığı, ek olarak ise yıllık tüketimi 624 milyon kWh olan bir başka müşteri ile enerji satışına ilişkin yeni bir ikili anlaşma imzalandığı açıklandı.
ARMDA – Şirketin bağlı ortaklıklarından Supernet Systems Limited’in tasfiye edildiği açıklandı.
ATAGY – 90 gün vadeli 25 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
AYDEM – EPDK onayı alınan 82,15 MWm kurulu gücündeki Uşak RES hibrit projesi için ÇED Olumlu kararı verildiği açıklandı.
BNTAS – 720 Kwp güce sahip  422.500 dolar tutarında ödemesi olan  anlaşmanın GESAN ile yapıldığı ve 4 ay içinde teslim edileceği açıklandı.
BOBET – EKGYO işverenliğinde   Yüklenici firma Özbek  İnşaat   ile İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında   yapılacak olan konut inşaatı için 140 milyon TL’lik hazır beton tedarik  sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
CEMAS – Şirketin bağlı ortaklığı Özışık İnşaat’ın %9,74 iştiraki HMF Makina ile %10,95 oranında iştiraki olan Sif İş Makinaları’nın Sif İş Makinaları bünyesinde birleştiği, birleşme işleminin TTSG’de ilan edildiği açıklandı.
EKGYO – Şirketin 395 milyon TL tutarında murabaha kredisi kullandığı açıklandı.
GARAN – 5 milyar TL’ye kadar İpotek Teminatlı Tahvil İhracı için Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.
INFO – Şişli İrtibat Bürosu açılmasına karar verildiği açıklandı.
IZTAR –
Şirket unvanının İz Yatırım Holding olarak değiştirilmesi tescil edildi.
Paylarının tamamı şirkete ait olan İz Agrıculture Tarım Hayvancılık Ve Gıda’nın kuruluş işlemlerinin tamamlanarak tescil edildiği açıklandı.
Şirket kayıtlı sermaye tavanının 25 milyon TL’den 150 milyon TL’ye yükseltilmesi işleminin tescil edildiği açıklandı.
KONTR – Şirket ile yabancı bir müşterisi arasında üç adet Mobile substation siparişi karşılığında toplam bedeli 3,2 milyon dolar olan sözleşme imzalandığı açıklandı.
KERVT – Şirketin paylarının tamamına sahip olduğu Besler Gıda ile Kolaylaştırılmış Usulde Birleşme yöntemiyle birleştirilmesine onay verilmesi için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
ORCAY – Ankara Şubesi’nin kapatılmasına karar verildiği açıklandı.
RYGYO – Kocaeli Çayıroba’daki 63.189 m 2 ’lik deponun 6.400 m 2 ’lik depolama alanının 1 yıllığına kiraya verildiği, 1 yıllık kiradan 3 milyon TL gelir elde edileceği açıklandı.
SASA – Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından duyurulan Adana Yumurtalık’ta 116 adet parselin toplam 4.058.685 m 2 satışı ihalesine şirketin 11 Nisan’da katılım sağlayacağı açıklandı.
SAYAS – Şirketin Thermo Fisher Scientific tarafından yeniden doldurulabilir lityum iyon pillere yönelik hassas ölçüm cihazlarının metal kısımlarının imalatı için onaylı tedarikçi olarak kabul edildiği açıklandı.
SKTAS – Şirketin %84 bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği’nin tulum peyniri üretimine başlayarak bazı seçkin şarküterilerde ürünün satışına başladığı açıklandı.
TDGYO – İstanbul Eyüp’teki 815 m 2 büyüklüğündeki arsa vasıflı parseller üzerinde konut alanlarından oluşacak projenin geliştirilmesi amacıyla, arsa malikleri ile Arsa Payı Karşılığı İnşaat Yapımı ve Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.
UMPAS – Yıllık finansalların 9 Haziran’a kadar KAP’ta açıklanması kapsamında istenen ek sürenin SPK tarafından uygun karşılandığı açıklandı.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

QUA Granite, kadınlara üretim sahasının her noktasında çalışma imkanı sunuyor

Kurulduğu günden itibaren kadın istihdamı ve eşitlik ilkesine öncelik veren Qua Granite tüm çalışanlarına eşitlik ilkesi ile yaklaşımıyla örnek ...

Piyasalarda bugün

Ne Oldu? Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 1.608 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 7 kişi olduğu açıklandı. İsveç ...

Dün başka bugün başka

Dün Wall Street'te ralli vardı. Olumlu ABD perakende satış verilerinin enflasyonla ilgili endişeleri dengelemeye yardımcı olmasının ardından ...

Viop teknik analizi

X30YVADE “Endeks 30 Sözleşmesi” Dün açılış sonrasında 2757.25’e kadar geri çekilen Haziran Vadeli Endeks 30 sözleşmesinde gün içinde dalgalı bir ...
- Advertisement -spot_imgspot_img

BIST100 teknik analizi

BIST100 Dün 2380-2416 bandında hareket eden BIST 100 endeksi günü %0.17 oranında sınırlı değer kazanımı ile 2394.83 seviyesinden tamamladı. Son ...

Piyasanın durumu

ENDEKS NASIL PERFORMANS GÖSTERDİ? BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.19 yükseliş ile 2,651 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 2,636 ...

Must read

QUA Granite, kadınlara üretim sahasının her noktasında çalışma imkanı sunuyor

Kurulduğu günden itibaren kadın istihdamı ve eşitlik ilkesine öncelik veren Qua Granite tüm çalışanlarına eşitlik ilkesi ile yaklaşımıyla örnek ...

Piyasalarda bugün

Ne Oldu? Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 1.608 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısının ise 7 kişi olduğu açıklandı. İsveç ...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you