GüncelŞirket haberleri

Şirket haberleri

-

- Advertisment -spot_img

HEDEF – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.

ALCAR – Şirketin Ümraniye’deki fabrikasında kurulu bulunan panel radyatör üretim hattının satışı konusunda potansiyel bir müşteri ile ön anlaşmaya varıldığı açıklandı.

ALMAD – Şirket ve şirketin bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım’ın Yakamoz Yağ ile 2018 yılı Aralık ayında gerçekleştirdiği Varlık Alım Satım Sözleşmesi kapsamında Aralık 2023 tarihinde serbest kalacak olan uzun vadeli alacak tutarının Haziran 2021 tarihinde karşılıklı olarak imzalanan Sulh Protokolü ile varılan mutabakat sonucunda yapılan kesinti ile 4,9 milyon dolar olarak kesinleştiği açıklandı.

ANGEN – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.

AYDEM – SPK tarafından AYDEM payında usulsüz açığa satış işlemleri gerçekleştirilmesi nedeniyle İstanbul Portföy’e 1,9 milyon TL idari para cezası uygulama kararı alınması sonrasında, yapılan işlem sonrasında AYDEM hakkında yanlış ve yanıltıcı izlenimler uyandırıldığı düşünülerek AYDEM’in hukuki sürecin takipçisi olunacağı açıklandı.

BIZIM – Şirketin Muğla’daki yeni mağazasının hizmet vermeye başladığı medyada yer aldı.

CRDFA – 112 gün vadeli 11,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

CMENT – Ege Kırmataş paylarının tamamının satın alınma ihtimali kapsamında görüşme ve değerleme çalışmalarının başladığı, pay devri talebinin MAPEG tarafından uygun bulunduğu açıklandı.

DENGE – Şirket iştiraki Metrobil Teknoloji ile Turkcell Superonline arasında, Ordu şehir içi F/O güzergah tesisi projesi kapsamında Fiberoptik altyapı oluşturulması konusunda 2,6 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

DOHOL – Doğan Yatırım Bankasının Kobi Finansmanı için uluslararası bir fonla anlaşma aşamasına geldiği medyada yer aldı.

EKGYO –İstanbul Başakşehir’deki 107 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatlarının alındığı açıklandı.
1. oturumu yapılan İstanbul Kartal Esentepe 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumunun 19 Ekim’de yapılacağı açıklandı.

GLCVY – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak.

GEREL – Şirket ile Fulcrum LLC arasında Busbar Sistemleri ve diğer ürünlerin satışı için  20 milyon dolar sipariş değerli İşbirliği Mutabakat Anlaşması imzalandığı açıklandı.

GESAN –Şirket ile Göktekin Enerji arasında Yakaağzı Rüzgar Enerjisi Santrali projesine ait 154kV Yakaağzı RES TM ve İpektepe RES TM arası Enerji Nakil Hattı tesisi kapsamı için 2,6 milyon dolar + 5 milyon TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı.
Şirket ile şirketin Irak merkezli bayisi arasında 33/11kV Mobil Trafo merkezi tedarik 705.000 dolar tutarında tedarik anlaşması imzalandığı açıklandı.

MMCAS – Şirketin iştiraki Best Frutta’da sahip olduğu pay oranının % 50’nin  üzerine çıkarılması için pay satın alınması kapsamında yapılan görüşmelerin sonuçlandığı ve pay bedeli 25 TL’den 100.000 adet payın devralınması kapsamında anlaşmaya varıldığı açıklandı.

OZBAL – Şirket ortaklarından Yağmur Atacan, Timur Büyük, Erdem Kumcu ve Vedat Levi’nin sahip oldukları şirket sermayesinin %18,86’sına karşılık gelen 8.285.000 adet payın pay başına 14,17 TL fiyatla 13 alıcıya toptan alış satış işlemleri kapsamında yapılacak işlemlerin bugün gerçekleştirileceği açıklandı.

OSMEN – 50 gün vadeli 3,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PRKAB – Borsa tarafından şirket paylarına 12 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

THYAO – Şirketin Angola’nın başkenti Luanda’ya sefer başlattığı medyada yer aldı.

TURSG – Şirket ile Kobirate arasında 2 yıl süreli Kurumsal Yönetim Derecelendirme Sözleşmesinin yenilendiği açıklandı.

DOKTA – Çelik Holding tarafından 28,76 TL fiyattan 51.866 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %95,73’e geriledi.

HDFGS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 775.000 adet pay 2,64 TL fiyattan geri alındı.

KCHOL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 200.000 adet pay 21,94 – 22,00 TL fiyat aralığından geri alındı.

KZBGY – Sinpaş Yapı Endüstri tarafından 4.000.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

INFO – İdeal Data tarafından 3,99 TL fiyattan 42.106 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,04’e yükseldi.
Şirket paylarının geri alınması kapsamında 148.440 adet pay 4,11 – 4,13 TL fiyat aralığından geri alındı.

SNGYO – Sinpaş Yapı Endüstri tarafından 4.000.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %82,29’a yükseldi.

PAGYO – Salih Bezci tarafından 6,39 – 6,53 TL fiyat aralığından 108.762 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %11,31’e geriledi.

OZGYO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 713.298 adet pay 1,49 TL fiyattan geri alındı.

QUAGR – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 25.000 adet pay 11,01 fiyattan geri alındı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Bu hafta ne oldu

Geride bıraktığımız haftada yurt içinde TL’deki sert değer kaybı ön plana çıkarken küresel piyasalarda ABD büyüme verisi ile koronavirüs ...

Toprak: “Simit-çay hesabıyla gelip halkı çeyrek simide muhtaç ettiler”

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu ...

Türkiye ile Bosna-Hersek arasında siyasi istişareler gerçekleştirilecek

Türkiye ile Bosna-Herkes arasında 29 Kasım'da Saraybosna'da siyasi istişareler gerçekleştirilecek. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ...

10. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda kazananlar ödüllerine kavuştu

T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları ...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Otomotiv satış sonrası ekosisteminde “Siber Uyum” endişesi

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Anıl Yücetürk, sektörde yaşanan dönüşüm süreciyle ...

İstanbul’dan A.C.E geçti

Dünyaca ünlü Güney Koreli müzik grubu A.C.E’in İstanbul konserine müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. KoreKültür Merkezinin 10. yıl kutlamaları ...

Must read

Bu hafta ne oldu

Geride bıraktığımız haftada yurt içinde TL’deki sert değer kaybı ön plana çıkarken küresel piyasalarda ABD büyüme verisi ile koronavirüs ...

Toprak: “Simit-çay hesabıyla gelip halkı çeyrek simide muhtaç ettiler”

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu ...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you