1xbet giriş
GüncelPiyasalarda bugün

Piyasalarda bugün

-

- Advertisment -spot_img

Ne Oldu?

 • Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının bir önceki gün 29.482 kişi, hayatını kaybeden kişi sayısı ise 228 kişi olarak açıklandı.
 • Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: Düşük enflasyon ve kur istikrarına önem veriyoruz . Finansal istikrarı güçlendirip sağlıklı büyüme hedefliyoruz. 2021’i çift haneli bir büyüme ile kapatacağımızı düşünüyoruz.
 • Elvan: Hükümetin ihracatı desteklemek adına yüksek kuru desteklediği yorumu doğru değil, Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır .
 • Elvan: Elektrik üretim maliyetlerimiz önemli ölçüde arttı, maliyet artışlarının önemli bir bölümünü biz üstleniyoruz . Isınma amaçlı 100 birime aldığımız doğal gazı vatandaşlarımıza 25 birime satıyoruz .
 • Elvan: Önümüzdeki sene merkez bankalarının para politikalarının etkili olacağı bir yıl olacak .
 • Elvan: Merkez Bankası kararı sonrasında bir hareketliliğe şahit olduk, hiçbir ilgili dinamiğin göz ardı edilemeyeceği kanaatindeyiz, tüm bu unsurlar entegre bir şekilde enflasyon görünümünü şekillendiriyor .
 • Elvan: Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz.
 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin AB aday ülke statüsünden vazgeçmediğini, vazgeçenin AB olduğunu vurgulayarak vize serbestisi konusunda AB’nin Türkiye’yi oyalamaması gerektiğini söylediklerini belirtti.
 • Çavuşoğlu: (Bayraktar TB2 SİHA’ları) Bizim Rusya’ya, Ukrayna’ya ya da başkasına hesap verme durumumuz yok.
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: F-16’ların alımı, modernizasyonu ve diğer teknik konularla ilgili neler yapabiliriz, bununla ilgili çalışmalar şu anda sürüyor. Teknik heyetler gidip gelmeye başladılar.
 • ABD Senato Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Demokrat Senatör Menendez, Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nda dış politikayla alakalı olarak Türkiye ve Azerbaycan hakkında iki değişiklik önergesi sundu.
 • Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
 • Politico: Xi ve Biden, konsoloslukların yeniden açılması konusunda anlaşabilir.
 • Çinli emlak geliştirme şirketi Kaisa Group Holdings Ltd. ve Hong Kong Borsa’sına kote birimlerinin işlemleri, şirketin likidite baskısını işaret etmesi ve garantisi altında ki varlık yönetim ürünlerinin ödemelerini kaçırdığını duyurmasından bir gün sonra durduruldu.
 • OPEC+ grubu, petrol üretim kesintilerini hafifletme planına Aralık’ta da devam edecek.
 • Rusya Başbakan Yardımcısı Novak, küresel petrol piyasalarında toparlanmanın devam ettiğini belirterek, buna rağmen çeşitli riskler gördüklerini ve petrol üretimini daha fazla artırmak istemediklerini söyledi.
   

Ne Olacak?

 • Yurtiçinde Hazine Nakit Dengesi açıklanacakken, Almanya’da Sanayi Üretimi, Euro Bölgesinde Perakende Satışlar, ABD’de ise İşsizlik Oranı ve Tarım Dışı İstihdam verileri ön planda olacak.
 • OPEC+’ın bir sonraki toplantısı 2 Aralık’ta yapılacak.
 • Temsilciler Meclisi, Biden’ın 1,75 trilyon dolarlık ekonomik paketini ve ayrı bir altyapı tasarısını bugün oylamayı planlıyor.
 • Borsa İstanbul’un bu sabah hafif alıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Dünya Çiftçiler Günü’nde çiftçiler, geleceğin tarımını konuştu

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle Sakarya Erenler Fabrikası’nda ...

4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Twitter hesabından Zeytin Dalı bölgesinde 4 teröristin  etkisiz hale getirildiğini açıkladı. MSB'den yapılan ...

İnfo Yatırım’dan bedelsiz sermaye artırımı

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş sermaye artırımı - azaltımı işlemlerine ilişkin bildirim yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan ...

Şanlıurfa’da trafik kazası: 1 yaralı

ŞANLIURFA - 15.05.2022 - HİBYA - HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı’nın trafik kazalarına dikkat çekmek amacıyla taziye çadırı kurduğu karayolunda ...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Engelli bireyler en çok yalnız kalmaktan korkuyor

10 – 16 Mayıs haftası, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede “Engelliler Haftası” olarak kutlanıyor. İnsanların engelli olanlar ve engelli adayı ...

MEB, Öğrenci Başarı İzleme Araştırması yapacak

Millî Eğitim Bakanlığınca eğitimde süreç odaklı değerlendirme yaklaşımını benimseyerek öğrencilerin öğretim programlarında yer alan kazanımları ...

Must read

Dünya Çiftçiler Günü’nde çiftçiler, geleceğin tarımını konuştu

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle Sakarya Erenler Fabrikası’nda ...

4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Twitter hesabından Zeytin Dalı bölgesinde 4 teröristin  etkisiz hale getirildiğini açıkladı. MSB'den yapılan ...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you